Tρεις Ιεράρχες, Εγκαίνια Εργαστηρίων & Κοπή Βασιλόπιτας

3Ierarxes Ribbon pita

Επί τη ευκαιρία του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, προστατών της Παιδείας και των Γραμμάτων, στις 30 Ιανουαρίου 2024, τη βασιλόπιτα του σχολείου, ύστερα από πρόσκληση της Διεύθυνσης του σχολείου, “έκοψε” ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α’ Αθήνας κ. Νικολόπουλος Αθανάσιος, αφού πρώτα “έκοψε την κορδέλα” και εγκαινίασε τα τρία (3) νέα εργαστήρια του 15ου Γυμνασίου Αθηνών: του Εργαστηρίου Πληροφορικής, του Εργαστηρίου Τεχνολογίας, και το Εργαστήριο/Αίθουσα Μουσικής. Στην τελετή τη συμβολική αυτή ημέρα, παρεβρέθηκαν ο Σχολικός Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης του σχολείου κ. Αργύρης Δημήτρης, ο Υπεύθυνος ΠΛΗΝΕΤ κ. Τζίτζιρας Παναγιώτης, οι Διευθυντές και Υποδιευθυντές των συστεγαζόμενων και συναυλιζόμενων σχολείων μας, και φυσικά ο Σύλλογος Διδασκόντων και το Βοηθητικό Προσωπικό του σχολείου.